产品规格
- Mini-PCIe to two RS232 and one parallel port card
- Support Windows and Linux
- Operating temperature -40 ~ +85℃
| Form Factor | Full size Mini PCI-E module |
| Input Interface | PCI Express 2.0 Gen 1 |
| Output I/O Function | RS232 x2 & Parallel Port x1 |
| Driver | Windows & Linux |
| Power Requirement | 3.3V |
| Operating Temperature | -40°C ~ +85°C |
| Storage Temperature | -55°C ~ +95°C |
| Dimension | 50.80 x 30.00 x 9.75mm |
| Weight | 7.6g |
| MINIPCIE-2S1P | MiniPCIe Module with 2 * RS-232 functions, 1 * Parallel Port and cables |


